Vladimir-Putin-Angela-Merkel-600x400

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të vizitojë Moskën më 2 maj, ku do të zhvillojë një takim me presidentin rus, Vladimir Putin. Lajmi u bë i ditur nga vetë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, pas një takimi me kryeministrin e Bavarisë dhe kryetarin e Unionin Kristian Social, Horst Seehofer.