“Mbi 500 mijë në funeralin e Rivdekjes.” kështu ka postuar në faqen e tij  në facebook ish kryeministri Sali Berisha duke treguar, sipas tij, numrin e protestuesve që ndodhen  në shesh.

Kujtojmë se PD ka vendosur të ngrejë çadra në shesh pas fjalës së Bashës ku tha se nuk do lëvizet nga aty deri në rrëzimin e qeverisë dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira.