bashaa

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një statusi në Facebook ka ripërsëritur akuzat se qeveria mbështet kriminelët dhe krimin dhe se grabitja e sotshme është tregues i rënies së shtetit. Sipas tij vendi nuk mund të jetë peng i krimit dhe bëri thirrje për tu ngritur në protestë më 18 Shkurt.

Statusi i plotë i Lulzim Bashës në Facebook:

“Grabitja e sotme eshte tregues i forces se krimit dhe renies se shtetit. Kjo ndodh kur qeveria i jep mbrojtje dhe pushtet krimineleve.
Ne nuk mund ta leme vendin peng te krimit. Ne do ta shtypim krimin. #NgrihemiBashke #18Shkurt”.