Duke marrë shkasë nga një takim i Presidentit amerikan Donald Trump me komunitetin kubanezë dhe vendosmërinë e SHBA-ve për të luftuar komunizmin, ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj thotë se Shqipëria është e kapur sërish nga komunizmi dhe se ish-zyrtarë të lartë të diktaturës janë rikthyer me bekimin e Edi Ramës dhe drejtojnë shtetin.

Reagimi i plotë:

Në një takim për nder të Muajit të Trashgimisë Latine, Presidenti Trump i përcolli komunitetit Kubanez vendosmërinë e SHBA-se për të luftuar komunizmin dhe mbështetur lirinë dhe Demokracinë në Kubë.

Shqipëria është e kapur sërish nga Komunizmi. Ish-Zyrtare te larte te diktaturës komuniste janë rikthyer me bekimin e Edi Ramës dhe drejtojnë shtetin.

Edi Rama “mban” yjet e Fidel Castros në xhaketë dhe u rikujton shqiptareve bunkeret dhe simbolet traumatizuese te rregjimit.

Shqiptarët po ikin masivisht si në kohën e ambasadave dhe anijeve famëkeqe te vitit 1990. Krimi po terrorizon qytetet si dikur sigurimi i shtetit dhe “agjitacion propaganda”.

Dhjetera mijera shqiptare u burgosen ne burgjet komuniste vetem pse donin lirine dhe ishin properendimore, nderkohe ambasadoret e shteteve perendimore heshtin.