vrasesi_1

Delin Hajdaraj, 26 vjeç,u arrestua nga RENEA në një apartament që kishte me qira në zonën e Ujit të Ftohtë. Ai mbante edhe dy apartamentë të tjerë. Ai ishte i shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me burg përjetë në mungesë.

Më 28 korrik të vitit 2013, në bashkëpunim me shtetasin Leo Osmeni, 23 vjeç (i arrestuar në flagrancë dhe i dënuar me 35 vite burg), Delin Hajdaraj vrau me automatik Diana Ademin 53 vjeç nga Vlora, Sokol Isufaj 35 vjeç nga Fieri dhe Serdi Bajlozi 18 vjeç nga Prrenjasi.

vrasesi1

vrasesi2