erion-brace_1-470x329 (1)

Erjon Braçe i shtohet zërave që komentojnë dhënien e zarfit me para për një activist të LSI nga kandidati i LSI-së për deputet në Lezhë Viktor Tushaj.

Braçe thotë se e ka lënë fushatën për të bërë roje, duke nënkuptuar se do të ruajë votuesit se mos blihen nga LSI.

“Nga dje, nuk ka me fushate.
Nga une i pari, e kemi lene fushaten, po bejme roje, diten e me shume naten” shkruan Braçe që e quan LSI “partia e zarfit”.

Postimi i Braces

“SHTYPENI” PARTINE E ZARFIT!!

Dje beri buje fakti i rende i zarfit ne xhep,
me leke, nga nje kandidat per deputet,
kryesues i listes se LSI ne Lezhe,
tek nje viktime, deshmitar i nje ngjarje kriminale pretenduar me sfond politik;
Ngjarje kyc ne strategjine e “viktimes fizike” te ketyre zgjedhjeve.

Zarfi ishte me leke dhe ska me asnje pike dyshimi kjo gje;
Kandidati i LSI e pranoi burrerisht kete por
duke njollosur burrerine e malesise!!

Pas kesaj, dy gjera me bejne pershtypje;
E para,
E gjithe media e shkruar sot,
ishte shitur po me leke;
Asnje gazete, zero, nuk e kishte ne faqe te pare “zarfin me leke” ne Lezhe.

Ky eshte tmerr!
A e dini pse?
Sepse nga dje, nuk ka me fushate.
Nga une i pari, e kemi lene fushaten, po bejme roje, diten e me shume naten.

Ruajme partine apo partite e zarfit!!
Eshte java e saj, e tyre, nata eshte pjesa me e rendesishme per ta.

E di, do thoni:
Normale!

Vetem normale nuk eshte!
Eshte turp!
Por eshte krim i madh!
Ndaj heshtja sot ne gazeta qe nuk shiten e blihenbper tu lexuar, por per te fahehur e favorizuar nje krim masiv elektoral,
eshte e neveritshme.

E dyta,
te gjitha institucionet shteterore, perfshire dhe kete zevendeskryeminiatren teknike, ministrin e Brendshem, policine e shtetit, Prokurorine mbi te gjitha kane heshtur ne menyren me te turpshme;
A eshte kapje kjo?
Paralajmeron jo zgjedhje, por nje treg te madh vote qe do kriminalizoje masiviaht zgjedhjet.

Kandidati i LSI i perfshire ne skandal, ka qene dy mandate kryetar bashkie;
Tani eshte drejtor i Agjncise Kombetare te Burimeve Natyrore, institucioni me i korruptuar ne vend qe adminiatron pasurine me te madhe ne vend.

I korruptuar jo sot,
prej nje jete, posacerisht pas rikthimit ne qeveri te Sali Berishes, vecanerisht pas qeverise se perbashket PD-LSI.
Lexoni raportet e KLSH per kete institucion dhe kete periudhe e do kuptoni cfare kriminibkane bere ketij vendi prej AKBN.

Kjo e ben edhe me te rende pyetjen qe se ben kerkush prej dje;
NGA DOLEN PARATE E ZARFIT DJE?!

Eshte themelore per gjithkend te dije burimin e ketyre parave!!