Ajo mori pjesë në festivalin e iHeartRadio që u mbajt në Las Vegas dhe nuk hezitoi të bënte flamurin shqiptar para kamerave.

Dua ka shprehur gjithnjë krenari për prejardhjen, gjë që e tregoi ndërsa pozonte pranë emrave të njohur si Jessica Alba, Sofia Vergara, Jennifer Lopezin e Becky G.

Dua kishte zgjedhur ngjyrën e zezë për këtë festival ku kombinonte pantallonat me një bust të shkurtër.