shiu-620x330

Sinoptikanet thone se jugu i vendit do të përfshihet nga rrebeshe shiu përgjatë fundjavës.

Sipas tyre moti do të prishet duke filluar nga mesdita e të shtunës, ndërsa e diela do te sjelle vranësira dhe shira në të gjithë territorin.

Edhe temperaturat do të pësojnë rënie gjatë këtyre ditëve.

Kjo situatë do të zgjasë fare pak pasi fundi i muajit do të sjell të sërish të nxehtin afrikan.