Currently browsing: Blog

 • Çiljeta: Edhe Pse Më Përjashtuan, Pd E Dua Njësoj

  Çiljeta: Edhe Pse Më Përjashtuan, Pd E Dua Njësoj

  Në Këshillin Kombëtar të PD-së ra në sy se u zgjodhën disa artistë.Por, ajo që të bënte përshtypje, ishte se Çiljeta Xhilaga, një nga artistet më afër PD-së, nuk ka qenë fare as si kandidate. Megjithatë, pavarësisht se e kanë...
 • Hueyda El Sayed, Ekspozite Pikturash Në Bruksel

  Hueyda El Sayed, Ekspozite Pikturash Në Bruksel

  Është pa dyshim një shoe girl. Ajo di të këndoj, të kërcejë, të prezantojë por që të ishte edhe piktore këtë nuk e kemi ditur. Hueyda El Sayed së fundmi ka hapur një ekspozitë në Bruksel me pikturat e saj....
 • Adelina Ismaili, Vjen Me Risi

  Adelina Ismaili, Vjen Me Risi

  Diva e muzikës moderne shqiptare Adelina Ismaili shumë shpejt do të vijë me një këngë të re ntë treg. Këngëtarja ka bërë të ditur edhe më herët se këtë sezon do të rikthehet me klip të ri. Nëpërmjet postimi të...
 • Geti Harron Shqipen Në Zvicër

  Geti Harron Shqipen Në Zvicër

  Rep artisti Geti njëherë edhe themeluesi i rap labelit BabaStars, sot ka bërë publik një status në rrjetin e tij social Facebook. Në ditën e kurban Bajramit Geti gjendet në Zvicër, sigurisht atje për të performuar, mirëpo në mbishkrimin e...
 • Elita 5, Fitojnë “Zhurma Show Awards”

  Elita 5, Fitojnë “Zhurma Show Awards”

  Është mbajtur mbrëmë edicioni i 10-të i festivalit “Zhurma Show Awards” në teatrin e Gjilanit. Në kategorinë e videoklipit më të mirë “Best Video”, shpallet videoklipi “Më Fal” nga Elita 5, duke lënë mbrapa klipet si: Fjolla Morina me “Queen”,...
 • Ministri gjerman: Shqiptarët baronë droge, krimi i lidhur me pushtetin

  Ministri gjerman: Shqiptarët baronë droge, krimi i lidhur me pushtetin

  Gjermani-Rrjetet kriminale në Shqipëri shpesh arrijnë deri në Qeveri. Kjo akuzë e rëndë vjen nga Ministri i Brendshëm gjerman, Thomas de Maiziere, i cili gjithashtu ka akuzuar autoritetet shqiptare për mungesë bashkëpunimi. Ndërsa paraqiti raportin mbi kriminalitetin në vendin e...
 • Kadare renditet i treti në klasifikimin për çmimin “Nobel”

  Kadare renditet i treti në klasifikimin për çmimin “Nobel”

  Ismail Kadare renditet i treti në parashikimet për të fituar çmimin “Nobel 2014.” Në klasifikimin që revista italiane “Panorama” ka bërë për fituesit e mundshëm të Nobelit për Letërsinë, i pari renditet Ngugi Wa Thiong’o, (4:1) autor kenian i romaneve,...
 • Adelina Tahiri I Do Të Gjithë

  Adelina Tahiri I Do Të Gjithë

  Këngëtarja Adelina Tahiri e shfrytëzon shumë mirë rrjetin social Facebook. Ajo më herët ka bërë publike një fotografi ku përshëndet të gjithë ata që e përcjellin në Facebook. Në mbishkrim të kësaj fotografie këngëtarja Tahiri ka thënë “Hellou my friends...
 • Capital T, Një Shembull I Mirë Apo I Keq

  Capital T, Një Shembull I Mirë Apo I Keq

  Trim Ademi apo i njohur ndryshe edhe si Capital T ka postuar një foto në rrjetin e tij social në facebook teksa i ka bashkangjitur edhe një mbishkrim shumë interesant. “Shembuj t’kqi sa t’dush, po si Kapo nuk ka!!!” –...
 • Gjystja: Përveç Sokolit Nuk Më Ka Prekur Asnjë Mashkull Tjetër

  Gjystja: Përveç Sokolit Nuk Më Ka Prekur Asnjë Mashkull Tjetër

  Kam qenë 15 vjeçe kur zemrën dhe gjithçka tjetër,me shpirt e zemër ia fala Sokolit tim me të cilin kam 20 vjet martesë dhe pa më prekur kurrë asnjë mashkull përveç tij- tregon Gjystja për Kosovaren. Pas shumë vitesh martese...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al