Currently browsing: Blog

 • Shtypi/ Ndizet konflikti Tiranë Athinë. Deti në mes

  Shtypi/ Ndizet konflikti Tiranë Athinë. Deti në mes

  Rreziku në mardhëniet diplomatike mes Greqisë dhe Shqipërisë ka zënë sot një pjesë të madhe të faqeve të para të gazetave në vend. “Kufijtë, tension Tiranë Athinë” ishte titulli i madh i gazetës “Shekulli”. Po me të njëjtën temë hapej...
 • NATO e shqetësuar për situatën në Maqedoni: Të evitohet përshkallëzimi i tensioneve

  NATO e shqetësuar për situatën në Maqedoni: Të evitohet përshkallëzimi i tensioneve

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO –s, Jens Stoltenberg i kërkoi Shkupit të tregojë kujdes me situatën e krijuar nga ngjarjet në Kumanovë dhe skandali i përgjimeve që ka nxjerrë opozitën në protesta. Ai tha se dhuna duhet të evitohet, duke...
 • Thellohet kriza në Maqedoni/ Tjetër takim mes krerëve të 4 partive

  Thellohet kriza në Maqedoni/ Tjetër takim mes krerëve të 4 partive

  Drejtuesit e katër partive kryesore në Maqedoni do të takohen sërish, pak ditë pasi mbajtën takimin e parë ku folën për Kumanovën dhe skandalin e përgjimeve. Protesta e një dite më parë e organizuar nga opozita është tregues i thellimit...
 • Leonora Jakupi Duke Bërë Fli

  Leonora Jakupi Duke Bërë Fli

  Si duket Genta ismajli & Morena Taraku nuk janë të vetmet këngëtare që dijnë ta gatuajnë mirë flinë, kjo pasi atyre po iu shtohet edhe një konkurente tjetër, e ajo është këngëtarja kosovare Leonora Jakupi. Leonora së fundmi ka publikuar...
 • Alarm për bombë në Tiranë

  Alarm për bombë në Tiranë

  Rikthen alarmet për bombë në Tiranë. Një telefonatë e bërë në policinë e kryeqytetit njoftoi për një pako të dyshimtë në zonën e njohur si fusha e Aviacionit në Laprakë. Rrethanat janë të paqarta ndërsa policia ndodhet në vendin e...
 • Mamurras, vëllai vret vëllanë

  Mamurras, vëllai vret vëllanë

  Në mesnatë një krim brenda familjes ka ndodhur në Fushë Mamurras. 33 vjeçari Fabian Sela është vrarë me armë zjarri pranë banesës së tij nga i vëllai. Autori i krimit Afrim Sela rreth 40 vjeç është arrestuar në vendngjarje nga...
 • Doshi: Ka ministra më të pasur se unë

  Doshi: Ka ministra më të pasur se unë

  Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive paditi penalisht deputetin Tom Doshi për fshehje të pasurisë dhe pastrim parash. Padia u dorëzua dje në Prokurorinë e Përgjithshme dhe thuhet se pas kontrollit dhe rikontrollit të ushtruar për periudhën 2005- 2014...
 • Kandidati që ambasada amerikane i kërkoi Ramës të mos e kandidonte në zgjedhje

  Kandidati që ambasada amerikane i kërkoi Ramës të mos e kandidonte në zgjedhje

  Nisin të dalin emrat e parë “e të padëshiruarve” që selitë diplomatike u kanë kërkuar partive politikë të mos i kandidojnë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Lapsi.al mësoi se në një takim që ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald...
 • Malaj kundër Ramës: Qartëso kërkesën e Erdogan për Gylenistët, pastaj lejo projektin e Kuvendit

  Malaj kundër Ramës: Qartëso kërkesën e Erdogan për Gylenistët, pastaj lejo projektin e Kuvendit

  Ish-ministri i Financave Arben Malaj i bën thirrje kryeminsitrit Rama të mos e nisë projektin për ndërtimin e selisë së re të Kuvendit, pa sqaruar më parë kërkesën e presidentit turk Erdogan. Përmes një postimi në faqen e tij në...
 • Amerika s’e ka problem realizimin e “Shqipërisë së Madhe”, thotë Stojanoviq

  Amerika s’e ka problem realizimin e “Shqipërisë së Madhe”, thotë Stojanoviq

  Kryetari i Këshillit për Kontroll të Shërbimeve të Sigurimit të Kuvendit serb, Momir Stojanoviq, konsideron se – krahas ekstremizmit dhe terrorizmit ndërkombëtar – rreziku kyç nga aspekti i sigurisë për Serbinë është realizimi i projektit të “Shqipërisë së Madhe”. Stojanoviq...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al