Currently browsing: Blog

 • Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Ja Cilët Janë 28 Emrat E Festivalit Të 53-Të Të Rtsh-Së

  Është zbuluar së fundmi lista e pjesmarrësve të Festivalit të 53-të të Rtsh-së. Emra nga më të ndryshën, këngëtarë të njohur e deri tek aktorët më profesionist të tatrit do të konkurojnë sivjet për në Eurovision. Një ndër konkurentët që...
 • Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë e qëllimshme

  Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë e qëllimshme

  Tirane- Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në rrugën “Bedri Karapici”në Tiranë. Lajmi është raportuar në redaksi në orën 08:46 minuta. Burimeve nga Policia të cilave u referohemi bëjnë të ditur se mjeti, me targa të huaja...
 • Platini viziton Finlandën, aty ndesh protesta të Shqiptarëve

  Platini viziton Finlandën, aty ndesh protesta të Shqiptarëve

  Presidenti i UEFA-s Mishel Platini ka vizituar ditën e sotme Finlandën. Ai ka qenë për vizitë në Helsinki për të dikutuar çështjet e futbollit por aty ka ndeshur me një grup shqiptarësh me flamuj kombëtarë të cilët kanë dalë në...
 • Kur Mero i ngjitej në këpucë gjyshit tim! Dasara Malltezi

  Kur Mero i ngjitej në këpucë gjyshit tim! Dasara Malltezi

  I dashur Mero, Arsyeja që po marr 10 minuta nga koha ime për t’i shpenzuar me njerëz si puna jote, është thjeshtë për të treguar se Pinokët si ty që i komandon Xhepeto kryeministër, nuk meren dot me dikë që...
 • Sot Kuvendi, votohen dy anëtarët e KLD dhe kreu i AMA-s

  Sot Kuvendi, votohen dy anëtarët e KLD dhe kreu i AMA-s

  ot në Kuvendin e Shqipërisë priten të miratohen disa çështje të rëndësishme, siç është zgjedhja e dy anëtarëve të KLD dhe zgjedhja e kreut të AMA-s. Dy kandidatët që janë propozuar për t’u votuar si anëtarë të KLD janë Vangjel...
 • Adelina Ismaili Bashkëpunim Me Reperin G4shi

  Adelina Ismaili Bashkëpunim Me Reperin G4shi

  Këngëtarja Adelina Ismaili gjendet në Amerikë, ku edhe është duke punuar në projektin e saj më të ri. Në postimet që këngëtarja ka bërë në rrjetin social Facebook ajo ka treguar se në New York është takuar me reperin G4shi,...
 • Labi & Flori, Shokë Prej Vitesh

  Labi & Flori, Shokë Prej Vitesh

  Këngëtari Labinot Tahiri, i njohur si Labi është një ndër emrat më të njohur të estradës. Pavarësisht konkurencës ai duket të jetë shumë i shoqërueshëm me kolegët e tij. Të gjithë e dimë që ai është nga Kosova, por shumica...
 • Xhensila Myrtezaj Viziton Fëmijët Bonjak

  Xhensila Myrtezaj Viziton Fëmijët Bonjak

  Xhensila Myrtezi ka bërë publike disa fotografi në rrjetin social Facebook nga vizita që ka bërë ajo në një qendër të fëmijëve bonjak. Ajo është ka ndjerë emocione të veçanta dhe të paharrueshme, ndërsa është përlotur nga secili përqafim që...
 • Genta Ismajli Pranon Ta Ketë Rrahur Një Femër

  Genta Ismajli Pranon Ta Ketë Rrahur Një Femër

  Genta Ismajli ka qenë e ftuara e radhës në programin atraktiv ‘6 ditë pa Ermalin’, ku ka treguar me humor shumë çka për jetën e saj. E pyetur se pse vjen shpesh në Tiranë, Genta ka thënë sepse jam në...
 • Getoar Selimi, Si Charlie Chaplinit!

  Getoar Selimi, Si Charlie Chaplinit!

  Këngëtari Getoar Selimi njihet si një nga rep artistët më të mirë të momentin. Ai gjithashtu njihet edhe për stilin e tij interesant i cili e karakterizon. Ai pëlqen të vishet me markat më të njohura dhe të jetë çdo...

RadioNacional.Al by powered by WordPress