Currently browsing: Blog

 • Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  Lezhë, Tushaj: S’kam dhënë leje ndërtimi kundër ligjit, i hapur për hetim

  “Në Lezhë nuk janë dhënë leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin, dhe për këtë jam i hapur për çdo lloj hetimi dhe të gjitha akuzat ndaj meje të cilët janë bërë nga individë që duan t’i prishin imazhin Lezhës janë...
 • Çmimi i energjisë do të ndryshojë, Cani: Do heqim fashon 300 kV

  Çmimi i energjisë do të ndryshojë, Cani: Do heqim fashon 300 kV

  Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, ka lajmëruar shqiptarët për heqjen e fashës së mbrojtur 300 kV të konsumit të energjisë elektrike, e cila pas këtij vendimi do të paguhet me një çmim mesatar të...
 • Sherr për miellin, Batoni: Lexon si i palexuar. Braçe: Mos korrupto miellin!

  Sherr për miellin, Batoni: Lexon si i palexuar. Braçe: Mos korrupto miellin!

  Vijojnë replikat e ashpra në distancë mes deputetit socialist Erion Braçe dhe gazetarit Baton Haxhiu. Pas reagimit të Braçes lidhur me letrën e hapur që gazetari Baton Haxhiu shkroi për kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për...
 • Kush Nuk E Deshi Elvanën?

  Kush Nuk E Deshi Elvanën?

  Këngëtarja Elnava Gjata, gjatë postimit të një statusi në rrjetin e saj social në facebook na ka bërë paksa të dyshojmë mbi jetën e saj private. “T’me doje ti dhe pak më shumë..” kishte shkruar Elvana. Por çfarë donte të...
 • Amantia Dhe Hekurani Vijnë Me Një Duet

  Amantia Dhe Hekurani Vijnë Me Një Duet

  Dy këngëtarët kanë bashkuar vokalet e tyre për të sjellë dicka të bukur për publikun Amantia nuk i len fansat e saj me prit gjatë dhe deklaron se pas këngës së saj të parë ”Beso”, do të publikohet së shpejti...
 • Gjykata E Shkupit: Mos Dëgjoni Gold Ag Se Do Të Dënoheni Me Burg Të Përjetshëm

  Gjykata E Shkupit: Mos Dëgjoni Gold Ag Se Do Të Dënoheni Me Burg Të Përjetshëm

  Shqiptarët duhet të kenë shumë kujdes dhe të mos i dëgjojnë këngët e këngëtarit Golg AG dhe të mos mbajnë literaturë fetare në shtëpi ose në kompjuterë, pasi mund të përfundojnë në burg dhe të dënohen me burg të përjetshëm....
 • Lazarat, thirrje në facebook sërish për protesta e bojkotim të shkollave

  Lazarat, thirrje në facebook sërish për protesta e bojkotim të shkollave

  Në rrjetet sociale bëhet thirrje për të protestuar sërish sot në qendër të fshatit Lazarat. Të tri shkollave të Lazaratit u kërkohet të bojkotojnë mësimin dhe të dalin në qendër të fshatit për të protestuar për lirimin e të ndaluarve...
 • Moderatori Mes Fjollës Dhe Shkëndës

  Moderatori Mes Fjollës Dhe Shkëndës

  Janë dukur si dy ‘bomba’ që gati-gati të jepnin përshtypjen se do të plasnin. Fjala është për dy bukuroshet e skenës shqiptare Fjolla Morina dhe Shkënda Dubova të cilat kanë mahnitur jo vetëm publikun jashtë në tapetin e kuq në...
 • Një Këshillë Nga Afërdita Dreshaj

  Një Këshillë Nga Afërdita Dreshaj

  Këngëtaren dhe modelen e njohur Afërdita Dreshaj, kemi mundësinë që gati çdo ditë ta shohim aktive në rrjetet e saj sociale. Së fundmi ajo ka publikuar një status në twitter, ku edhe i drejtohet fansave me një këshillë: “You have...
 • Mihrije Braha Thotë ‘ti Tash!’

  Mihrije Braha Thotë ‘ti Tash!’

  Kënga ‘E jotja’, që është lansuar në verën që e kemi lënë pas, ka qenë një ndër sukseset e radhës të këngëtares Mihrije Braha. Pas këtij projekti Mihrija është duke punuar në një këngë të re që do të lansohet...

RadioNacional.Al by powered by WordPress