Currently browsing: Blog

 • FMN: Vitin tjetër rritje taksash, qeveria duhet të ulë borxhin

  FMN: Vitin tjetër rritje taksash, qeveria duhet të ulë borxhin

  Qeveria ndodhet përballë tre mundësive për të ulur borxhin vitin e ardhshëm, angazhim i marrë para Fondit Monetar Ndërkombëtar. Rritjen e të ardhurave nga administrimi, uljen e shpenzimeve ose rritjen e taksave. Në një intervistë ekskluzive për News24 përfaqësuesi i...
 • Crowford: Gjobat arbitrare dhe taksat po largojnë biznesin drejt rajonit

  Crowford: Gjobat arbitrare dhe taksat po largojnë biznesin drejt rajonit

  Tirane- Biznesi amerikan ndjehet i shqetësuar për mënyrën se si drejtoria e Tatimeve po vepron ndaj kompanive të huaja dhe shqiptare. Sipas presidentit të Dhomës Amerikane Marc Crowford në shumë raste Drejtoria e Tatimeve ka vendosur gjoba arbitrare duke bërë...
 • Etnon E Lyrical Son Bashkojnë Forcat

  Etnon E Lyrical Son Bashkojnë Forcat

  Janë të njohur e shumë të dashur për publikun. Bëhet fjalë për grupin Etnon dhe rep artistin Festim Arifi apo Lyrical Son siç njihet në publik, të cilët duket se i kanë bashkuar forcat që në publik të vijnë me...
 • Eni Koçi Falënderon Zotin Për…

  Eni Koçi Falënderon Zotin Për…

  Këngëtarja e njohur nga Shkodra, Eni Koçi, është vazhdimisht nëpër rrjete sociale, ku ndan mendime të ndryshme e thënie me fansat e saj. Së fundmi këngëtarja ka zgjedhur që fansave të saj t’u tregojë se në çdo ditë të re...
 • Ardian Bujupi U Këndon Ushtarëve Gjermanë Të Kfor-It

  Ardian Bujupi U Këndon Ushtarëve Gjermanë Të Kfor-It

  Që nga viti 2011 kur në shoun e madh gjerman për bulimin e talenteve të reja “DSDS” kishte zënë vendin e tretë, këngëtari shqiptaro-gjerman Ardian Bujupi është bërë pjesë e skenës muzikore gjermane dhe shqiptare. Në veçanti ndër shqiptarët Ardiani...
 • Adem Ramadani Paraqitet Me Ilahi Të Re

  Adem Ramadani Paraqitet Me Ilahi Të Re

  Këngëtari i mirënjohur i ilahive Adem Ramadani, para disa ditëve ka lansuar ilahinë më të re. Duke e pasur parasysh faktin se gjendeni në prag të periudhës së haxhit, Adem Ramadani këtë ilahi ia përkushtuar Qabes së bekuar. Ilahia titullohet...
 • Rovena Dilo: “Besimi Sjell Paqe”

  Rovena Dilo: “Besimi Sjell Paqe”

  Nuk është se është edhe shumë aktive nëpër rrjetet sociale, por këngëtarja Rovena Dilo gjatë postimit të një fotoje në rrjetin e saj social në instagram ka bashkangjitur asaj edhe një mbishkrim: “Besimi sjell Paqe” – kishte shkruar këngëtarja. Duket...
 • Cozman Me Fustan!

  Cozman Me Fustan!

  Tashmë e dimë se reperët veshin pantallona shumë të gjëra, por që në një foto të publikuar nga reperi Cozman ai shihet të ketë veshur ca rroba të çuditshme, për t1% mos thënë që ngjajnë me fustan! Pranë tij shihen...
 • Zhvishet Fjolla!

  Zhvishet Fjolla!

  Këngëtarja Fjolla Morina është duke realizuar një fotosesion me fotografi të reja. Fotot të cilat tashmë kanë përfunduar duken të jenë mjaft provokative dhe me një veshje mjaft seksi. Në disa foto gjatë realizimit të fotosesion, këngëtarja fjolla Morina shihet...
 • Noizy, Do Ta Festojë Ditëlindjen Me Lorin

  Noizy, Do Ta Festojë Ditëlindjen Me Lorin

  Reperi i njohur Noizy këtë të shtunë feston ditëlindjen e tij. Dhe mesa duket ka vendosur ta festojë atë pranë fansave të tij. Këtë të shtunë ai do performojë së bashku me këngëtaren Lori në Lusanne të Zvicrrës. “Celebrating my...

RadioNacional.Al by powered by WordPress