Currently browsing: Blog

 • Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë-Tre të mushuara kanë humbur jetën në Kuçove pasi janë asfiksuar nga gazi teksa ishin duke u ngrohur, ndërsa një tjetër ndodhet në gjendje të rendë shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në fshatin Polovinë. Sipas policisë gratë...
 • SAPO NDODHI/ Vlorë, dy të vrarë pranë shkollës së Marinës, viktimat një vajzë e një djalë

  SAPO NDODHI/ Vlorë, dy të vrarë pranë shkollës së Marinës, viktimat një vajzë e një djalë

  Dy persona mbeten të vrarë me armë zjarri rreth orës 13: 30 minuta pranë Akademisë Ushtarake të Marinës në qytetin e Vlorës. Viktimat një vajzë dhe një djalë janë ekzekutuar brenda në një pasticeri. Sipas policisë viktimat janë identifikuar si...
 • I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë izolon 30 % të Dibrës, sjell spektakël në Pogradec

  I ftohti i acartë vazhdon të pushtojë Shqipërinë edhe në ditët e fillimit të vitit të ri 2015. Akulli dhe ngricat kanë krijuar probleme në shumë zona, sidomos në rrugët nacionale ku vazhdohet t’u bëhet apel drejtuesve të mjeteve për...
 • Blero E Takon Taren

  Blero E Takon Taren

  Shumë njerëz bëheshin merak nëse Blero mundet ose jo ta shoh vajzën e tij Taren, pas ndarjes nga Teuta Krasniqi. Ndonëse ish çifti patën deklaruar se Tara do të rritet pa I munguar dashuria e asnjërit prind, shpesh shkruhej e...
 • Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Dhurata, Vishet Si Babadimër

  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram ku shihet së bashku me mikun e saj të ngushtë Yang Zerkën. Duke qenë se po afrohen festat ajo mbante në kokë një kapele babadimri për të...
 • Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori dhe komentatori sportiv Veli Rada

  Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori dhe komentatori sportiv Veli Rada

  Shuhet në moshën 72-vjeçare aktori i mirënjohur Veli Rada, i cili vuante nga një sëmundje e rëndë dhe për më shumë se një muaj ndodhej në gjendje të rënduar. Lajmi për humbjen e jetës së aktorit është bërë i ditur...
 • Ikin dritat teksa Basha prezanton “Tirana moderne dhe evropiane”

  Ikin dritat teksa Basha prezanton “Tirana moderne dhe evropiane”

  TIRANË-“Tirana moderne dhe Europiane” ishte aktiviteti që Bashkia e Tiranës po zhvillonte këtë paradite kur energjia elektrike ndërpritet duke nderprere keshtu dhe fjalën e kryebashkiakut. Teksa Kryetari i Bashkisë, Lulzim Basha po bënte bilancin e punës dhe prezantonte objektivat afatmesme...
 • Labi, Ju Bën Thirrje Shqiptarëve Për Bashkim

  Labi, Ju Bën Thirrje Shqiptarëve Për Bashkim

  Këngëtari i njohur nga Ferizaji, Labi ka publikuar një status në Facebook ku ju bënte thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkohen bashkë dhe të festojnë dhe urojnë miqt e tyre për çdo lloj feste, si ato të muslimanëve, edhe...
 • Soni Malaj, Kjo është Vajza E Saj E Vogël Anna

  Soni Malaj, Kjo është Vajza E Saj E Vogël Anna

  Këngëtarja Soni Malaj jo shumë shpesh e ka ekspozuar vajzën e saj nëpër media. Ajo është e martuar prej vitesh me balerinin italian Mirko Lukareni dhe kanë një vajzë të vogël që quhet Anna. Së fundmi këngëtarja ka pozuar së...
 • Elvana E Jonida Dy Në Një

  Elvana E Jonida Dy Në Një

  anë shoqe të mira dhe ngjajnë shumë mes vete. Këngëtarja e njohur Elvana Gjata dhe aktorja e prezantuesja Jonida Vokshi, këtë herë janë afruar shumë mes vete. Se janë të afërta kjo dihet, ama në këtë foto duket sikur afërsia...

RadioNacional.Al by powered by WordPress