Currently browsing: Blog

 • Si u grabit ambasadori shqiptar në Bari. Ministria e Jashtme fshehu ngjarjen

  Si u grabit ambasadori shqiptar në Bari. Ministria e Jashtme fshehu ngjarjen

  Mediat italiane raportojnë se më 5 tetor të vitit të shkuar në hyrje të qytetit të Barit është grabitur me dhunë, ambasadori shqiptar në Portugali, Edmond Trako. Për këtë ngjarje është lëshuar urdhër-ndalimi për një 45-vjecar, Scipione Loconsole nga Bari....
 • Zemra E Kujt është Mc Kresha?

  Zemra E Kujt është Mc Kresha?

  MC Kresha ka kohë që nuk ka prezantuar diçka të re, por kjo nuk do të thotë që ai i ka humbur adhuruesit. Kreshen, vazhdojnë ta pëlqejnë shumë për stilin dhe ideologjinë që prej vitesh e përcjell përmes repturave të...
 • “Lajkatarja” E Albatritit

  “Lajkatarja” E Albatritit

  Fillimi i pranverës e ka aktivizuar edhe këngëtarin e ri Albatrit Muçiqi. Albatriti, që njihet për një mori këngësh e videoklipesh, tashmë ka hyrë në studio për realizimin e këngës së re. “Lajkatare”, ky është titulli i singlit të radhes...
 • Argjentina Në Muajin E 6 Të Shtatzanisë, Mezi Pret Ta Sheh Djalin

  Argjentina Në Muajin E 6 Të Shtatzanisë, Mezi Pret Ta Sheh Djalin

  Këngëtarja Argjentina Ramosaj para disa kohësh pati lajmëruar se është shtatzënë. Ndërsa tani, ajo ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet se është së bashku me burrin e saj dhe në pah kishte vënë barkun e saj të cilin...
 • Dule mund të dalë nga koalicioni me Ramën. A është Himara shkaku?

  Dule mund të dalë nga koalicioni me Ramën. A është Himara shkaku?

  Vangjel Dule paralajmëron Edi Ramën për një prishje të mundshme të koalicionit të vendosur para zgjedhjeve parlamentare të qershorit 2013. “Nëse do të kemi mospërputhje, do të dalim në koalicion më vete”,- ka thënë Dule gjatë një aktiviteti të organizuar...
 • Çmendet Andrea Stefani/ Rastin Doshi e shpiku Berisha njësoj siç vrau Azemin

  Çmendet Andrea Stefani/ Rastin Doshi e shpiku Berisha njësoj siç vrau Azemin

  Shvejkut rëndom i atribuohet një shprehje: “Njeriu bën ç‘të dojë po nuk ka lezet”. E në këtë rast po e njëjta shprehje shkon edhe për analistin pranë së majtës, Andrea Stefani, i cili në një shkrim spektakolar në gazetën “Shqip”,...
 • Ballist Morina: Serbët duan të na djegin flamurin

  Ballist Morina: Serbët duan të na djegin flamurin

  Tifozi i njohur i Kombëtares shqiptare, Ballist Morina, nëpërmjet një postimi në “Facebook”, jep një lajmërim të rëndësishëm për ndeshjen Shqipëri-Armeni, shkruan sot Panorama Sport. Nga burime të pakonfirmuara, sipas tij mësohet se armenët do të tentojnë të djegin flamurin...
 • Në 18:00 mblidhet Këshilli i Mandateve, Doshi ka lajmëruar “bombën” e radhës

  Në 18:00 mblidhet Këshilli i Mandateve, Doshi ka lajmëruar “bombën” e radhës

  Këshilli i Mandateve dhe Imuniteteve pritet të mblidhet sot pasdite për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për arrestimin e deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku. Mbledhja do të nisë në orën 18:00 dhe do të jetë e hapur...
 • Sot trafiku në gjendje lufte. 3 aksidente të rënda

  Sot trafiku në gjendje lufte. 3 aksidente të rënda

  Tirana është e zgjuar sot me një numër seri aksidentesh, ku vetëm gjatë orëve të para të mëngjesit janë shënuar 3 aksidente të rënda. Aksidenti i parë u regjistrua në zonën e Kombinatit, ku një automjet ka përplasur një këmbësor,...
 • Arratisja e “Stresit”, përjashtohen 7 policë

  Arratisja e “Stresit”, përjashtohen 7 policë

  7 punonjës të policisë së komisariatit Nr.3  kanë humbur vendin e punës, ndërsa ndaj 8 të tjerëve janë marrë masa ndëshkimore. 3 efektivë janë ulur në detyrë dhe 5 të tjerë janë pezulluar për 10 ditë pa të drejtë page....

RadioNacional.Al by powered by WordPress