Currently browsing: Blog

 • UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  Mbrojtësi Arlind Ajeti nuk lejojet të luajë për kombëtaren shqiptare në ndeshjen kundër Armenisë. Shkak për këtë është bërë një letër e mbërritur nga UEFA me arsyet se nuk ka kompletuar dokumentacionin e nevojshëm për të veshur fanellën kuqezi. Në...
 • Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e Frrokut për vrasje

  Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e Frrokut për vrasje

  Belgjika i kërkon Shqipërisë arrestimin e deputetit Mark Frroku nën akuzë se ka vrarë një shqiptar. Burime të sigurta nga prokuroria konfirmuan për A1 Report se kërkesa zyrtare për arrestimin e kreut demokristian Mark Frroku ka mbërritur mbrëmë nga Belgjika....
 • Tërhiqet një nga gjyqtaret që i ra shorti për dosjen “Doshi”

  Tërhiqet një nga gjyqtaret që i ra shorti për dosjen “Doshi”

  Një nga gjyqtaret që u caktua nga shorti për të qenë pjesë e trupës që do të gjykojë Tom Doshin dhe Mark Frrokun është tërhequr. Bëhet fjalë për gjyqtaren Majlinda Andrea, e cila i ka nisur një kërkesë kolegjit, ku...
 • Nano reagon per arrestimin e Doshit : Gjithcka u kthye permbys , burgosje politike

  Nano reagon per arrestimin e Doshit : Gjithcka u kthye permbys , burgosje politike

  Ish-Kryeministri dhe lideri historik i socialistëve ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij në Facebook mbi arrestimin e deputetit Doshi. “Po ndodh sërish ajo që më ndodhi mua… Gjithçka kthyer përmbys. ‘Burgosje politike’ antikushtetuese, antiligjore dhe pa prova!...
 • 7 deputetet më joshëse të Kosovës (Foto)

  7 deputetet më joshëse të Kosovës (Foto)

  Gjinia e bukur ka zënë vend në parlament dhe po na e përgjysmon irritimin që kemi rreth ngjarjeve e diskutimeve që ndodhin brenda tij.Deputetet e parlamentit të Kosovës, nuk është se kanë nevojë tëmendojnë e të diskutojnë rreth ngjarjeve në...
 • Arrestohet deputeti Mark Frroku

  Arrestohet deputeti Mark Frroku

  Policia sapo ka arrestuar deputetin Mark Frroku në një lokal në pronësi të familjes të tij në lagjen e Kombinatit në Tiranë. Arrestimi ndodhi pas urdhërit të lëshuar nga prokuroria sot pas votimit në parlament që i hapi rrugë ndalimit...
 • Kallëzohet ish-ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, akreditoi një universitet jashtë ligjit

  Kallëzohet ish-ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, akreditoi një universitet jashtë ligjit

  Ish-ministri i Arsimit, në qeverinë e Berishës, Myqerem Tafaj është kallëzuar penalisht në Prokurori nga ministria e Arsimit. Kallëzimi është bërë me akuzën e shpërdorimit të detyrës, për disa vepra, sic është akreditimi jashtë ligjit i një universiteti privat apo...
 • Çështja Doshi/Çfarë kërkon të mbajë të fshehur mazhoranca?

  Çështja Doshi/Çfarë kërkon të mbajë të fshehur mazhoranca?

  Anëtari i komisionit të mandateve si përfaqësues i opozitës, Eduart Halimi ka bërë një ekspoze të të gjitha fakteve se si shumica parlamentare ka dashur të mbajë të bllokuar transparencën lidhur me punën e prokurorisë për çështjen e Tom Doshit....
 • Kuvendi mblidhet për Doshin e Frrokun/ A do të arrestohen deputetët?

  Kuvendi mblidhet për Doshin e Frrokun/ A do të arrestohen deputetët?

  Kuvendi vendos sot me votë të hapur, në një seancë të mbyllur, nëse do të autorizojë arrestimin e deputetëve Tom Doshi e Mark Frroku sipas kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Në seancë, para votimit, lexohen relacionet e Këshillit...
 • Kokëdhima: Kundër Shpëtim Gjikës e TAP -it, pro legalizimit të kanabisit

  Kokëdhima: Kundër Shpëtim Gjikës e TAP -it, pro legalizimit të kanabisit

  Shpëtim Gjika nuk ka probleme vetëm me drejtësinë, por edhe me familjen politike ku bën pjesë. Projektet e tij nuk i pëlqejnë më as mazhorancës qeverisëse. Deputeti i Vlorës, Koço Kokëdhima u shpreh hapur kundër dhënies me koncesion të parkingjeve...

RadioNacional.Al by powered by WordPress