Currently browsing: Blog

 • ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

  Me anë të një komunikate, Shteti Islamik, ISIS, ka marrë përsipër sulmet në Paris, që shkaktuan 128 viktima. Sipas komunikatës, kjo është përgjigjja kundër bombardimeve të ISIS në Siri e Irak.
 • Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  Rama-Meta, ja ç’po ndodh në takim!

  TIRANE- Rama është kthyer me nxitim nga vizita e tij në një land të Gjermanisë për t’u takuar që në mengjes me aleatin e tij kryesor. Ditët e fundit veç takimeve të bëra publike dhe për median, Edi Rama dhe...
 • Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Fjalët e fundit të Steve Jobs

  Kam arritur majën e suksesit në botën e biznesit. Në sytë e të tjerëve, jeta ime është një model i suksesit. Megjithatë, përveç punës, kam pak gëzim. Fundi fundit, pasuria është vetëm një fakt i jetës që unë jam mësuar...
 • Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Blushi: Ky parlament duhet ti dorëzohet drejtësisë

  Une isha në Bruksel gjatë takimit të dy parlamenteve dhe dua të them dy fjalë: ajo që kuptova është se Evropa kërkon të na integroje por ne nuk duam. Në fakt e krijova këtë pershtyje duke parë menyren sesi tolerojne...
 • Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Berisha: Rama dhe Meta si çiftet që nuk e shpallin ndarjen për shkak të fëmijëve

  Ish kryeministrit Sali Berisha nuk i ka shpëtuar as sot fakti se ministrat e LSI kanë munguar në sallën e Kuvendit. Sipas tij, prej disa kohësh kjo lloj braktisje ndaj Ramës është evidente. Madje Berisha e konsideron tashmë çështje të...
 • Durrës, 716 nxënës të larguar për azil drejt Gjermanisë

  Durrës, 716 nxënës të larguar për azil drejt Gjermanisë

  Plotë 716 fëmijë janë larguar nga shkollat parauniversitare të Durrësit si azilantë drejt Gjermanisë, deri në fund të muajit shtator. Sipas të dhënave të publikuara nga Drejtoria Arsimore e qytetit bregdetar, mësohet se vetëm gjatë muajit tetor janë rikthyer 120...
 • Testi për mësuesit, shikoni çfarë gabimesh të trasha ka!

  Testi për mësuesit, shikoni çfarë gabimesh të trasha ka!

  Testi për mësuesit është një hall më vete. Fillimisht duhet ta kuptosh dhe pastaj për shkak të reflekseve të mësuesit duhet edhe ta korrigjosh. Por nëse e korrigjon, cdo shënim duket si përgjigje dhe mund ta hash. Në faksimilen e...
 • Edi Rama fut nenin që çon në burg gazetarët

  Edi Rama fut nenin që çon në burg gazetarët

  Kryeministri Edi Rama ka inkurajuar një ndryshim në Kodin Penal përmes të cilit gazetarët mund të dënohen për shpifje nga gjobë deri në 3 vjet burg. Tri vjet më parë Rama dhe deputetët e tij votuan një ndryshim në Kodin...
 • Vritet Elton Nika, plagoset pronari i restorant Muraga

  Vritet Elton Nika, plagoset pronari i restorant Muraga

  Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur sot në Tiranë. Krimi ka ndodhur në fshatin Linzë në zonën e Dajtit. Nga raportimet e para mësohet se viktima është Elton Nika, ndërsa i plagosuri është Ismet Gazheri....
 • Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, asnjë person i lënduar

  Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, asnjë person i lënduar

  Nje karburant ne Fushe Kruje eshte bere serish objekt i nje sulmi me eksploziv. Ngjarja ka ndodhur gjate nates dhe sipas policise nje sasi e vogel tritoli ishte vendosur ne murin e pasme te lokalit prane karburantit. Per pasoje ka...

RadioNacional.Al by powered by WordPress