Currently browsing: Blog

 • Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Të shtënat me armë kanë tmerruar qytetarët mesditën e sotme, 23 shkurt 2015 në katin e parë të prefekturës së qytetit të Durrësit, para zyrave të ALUIZNI-t. Policia e Durrësit saktësoi se  ngjarja ndodhi rreth orës 11:25 “tek zyrat e...
 • Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Maskat janë shfaqur sërish në Lezhë, ndërsa pre e tyre ka rënë një biznesmen. Kanë qenë tre përsona të maskuar dhe të armatosur të cilët i kanë zënë pritë shtetasit Petrit Shtjefni, teksa po hynte në banesën e tij, ndërsa...
 • Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Konflikti ka mbërritur në kulm. Pasi me një status të stërgjatë, Sali Berisha i cili në një shënim të vetëm ka marrë nëpër gojë jo vetëm Ramën por edhe “djemtë dhe vajzat e ish bllokmeneve Bushatit, Gjonit, Kolekës, Gegpriftit, Fugës,...
 • Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Aksioni i qeverisë për arrestimin e vjedhësve të energjisë së fundmi është kthyer edhe në një lojë që mund të luhet përmes telefonave smart. Loja e titulluar “Edi Rama dhe Hajduti” ka për krijues një djalë shqiptar, i cili quhet...
 • Dialogu i Gjikës me policët që e prangosën

  Dialogu i Gjikës me policët që e prangosën

  Ka qenë ora 15:30 e së premtes kur kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika u përballë me inspektorët e policisë. “Kemi një urdhër-ndalimi për ju me vendim Gjykate, duhet të vini me ne”,i kanë komunikuar inspektorët. Kryebashkiaku i është përgjigjur thatë:...
 • Llalla: Ja pse e arrestova Shpëtim Gjikën

  Llalla: Ja pse e arrestova Shpëtim Gjikën

  Prokuroria e Përgjithshme ka shpërndarë për mediat një njoftim lidhur me arrestimin e kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika, dhe shtetasen Doriana Sulaj, me detyrë Drejtoreshë e Drejtorisë së Planifikimit të Territorit. Ja cfarë thuhet në këtë njoftim: Gjykata ka pranuar...
 • Arrestohet kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika

  Arrestohet kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika

  Prokuroria e Vlorës ka arrestuar me miratim te gjykates, kryetarin e bashksie Vlore, Shpetim Gjika. Gjika akuzohet per fallsifikim te dokumentave zyrtare dhe tri vepra te tjera penale. Bashke me te eshte arrestuar edhe drejtoresha e urbanistikes Doriana Sulaj dhe...
 • Viktima e parë e përmbytjeve/ Në Pogradec lumi Vërdovë del nga shtrati, mbyt 38 vjeçaren

  Viktima e parë e përmbytjeve/ Në Pogradec lumi Vërdovë del nga shtrati, mbyt 38 vjeçaren

  Pogradec– Një 38 vjeçare është mbytur pasi është marrë para nga prurjet e lumit Vërdovë i cili ka dalë nga shtrati. Ngjarja mësohet se ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Vërdovë. Nga të dhënat e para mësohet se gruaja,...
 • Kurbin, rrjedha e lumit merr para furgonin me pasagjerë

  Kurbin, rrjedha e lumit merr para furgonin me pasagjerë

  Në orët e para të mëngjesit të sotëm raportohet se një furgon me pasagjerë e ka marrë para rrjedha e lumit. Sipas informacioneve paraprake nuk raportohen të lënduar.  Ngjarja mësohet se ka ndodhur në fshatin Skuraj të Kurbinit. Shkak i...
 • Skandal/ Edhe dy ushtarakë të lidhur me pilotin që transportonte drogë në Spanjë

  Skandal/ Edhe dy ushtarakë të lidhur me pilotin që transportonte drogë në Spanjë

  Pas përfshirjes së Major Sokol Fekës në trafikun ndërkombëtar të drogës, duket se skandali po thellohet më tej. Të përfshirë në këtë trafik, si bashkëpunëtorë të Fekës, janë edhe dy ushtarakë të tjerë; një Major dhe një Kapiten. Ata janë...

RadioNacional.Al by powered by WordPress