Currently browsing: Blog

 • Blushi: S’ka më zgjedhje në parti, vetëm pazare e kriminelë

  Blushi: S’ka më zgjedhje në parti, vetëm pazare e kriminelë

  TIRANË- Deputeti Ben Blushi duke folur nga foltorja e Kuvendit ka akuzuar ashpër liderët e partive politike që i kanë kthyer partitë (të majta e të djathta në një ndërmarrje private). Askush nuk zgjidhet më nëpër parti, njerëzit emërohen tha...
 • Historia e krimit në Shqipëri. Kush ishin bandat dhe të fortët më të tmerrshëm në 25 vite?

  Historia e krimit në Shqipëri. Kush ishin bandat dhe të fortët më të tmerrshëm në 25 vite?

  Në fillim ata ishin të fortët e lagjies. Djem të cilët vendosnin ligjin e rrugës të armatosur me Thompson apo Scorpions, por që më pas krimin do ta perfeksionin duke ndjekur stilin mafioz të eleminimeve me silenciator apo ekzekutime me...
 • Mos e hapni këtë aplikacion në Facebook, vjedh të dhënat tuaj

  Mos e hapni këtë aplikacion në Facebook, vjedh të dhënat tuaj

  Kujdes! Në rast se shihni këtë aplikacion në “Facebook” mos e hapni, pasi shumë shpejt informacionet tuaja do të mund t’i shihni në “duart” e ndonjë personi të tretë. Aplikacioni i quajtur “Most Used Words” në “Facebook” mund të vjedhë...
 • Droga e Divjakës/ 50 vjet burg për bashkëpunëtorët e Riformatos

  Droga e Divjakës/ 50 vjet burg për bashkëpunëtorët e Riformatos

  Gjykata e Krimeve të Rënda dha këtë të mërkurë vendimin për bashkëpunëtorët e pilotit italian Xhorxho Riformato të kapur me drogë në plazhin e Divjakës. Sipas vendimit të shpallur Sajmir Bajramaj dënohet me 14 vjet burg, Mariglen Ymeraj me 14...
 • Llalla kundër PD për CEZ: S’ka nevojë për hetim ndërkombëtar

  Llalla kundër PD për CEZ: S’ka nevojë për hetim ndërkombëtar

  Një ditë pasi PS në Komisionin e Ligjeve rrëzoi kërkesën e PD për hetim ndërkombëtar për CEZ, zbulohet një letër që i ka mbërritur këtij komisioni për këtë çështje nga Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Kreu i organit qëndror të...
 • ISIS kërcënon sërish Francën

  ISIS kërcënon sërish Francën

  Një tjetër kërcënim nga ISIS për Francën është postuar në rrjetet sociale. “Ne do të vijmë. Do të vijmë për të shkatërruar vendin tuaj!”. Ky është kërcënimi më i ri tashmë që Franca i ka shpallur luftë Shtetit Islamik. Video...
 • Bashkia e Tiranës: Ja rrugët që do përmbyten

  Bashkia e Tiranës: Ja rrugët që do përmbyten

  Duhet të mbajë rrugët pa ujë, por nuk mundet. Të paktën e bën një punë. Na shkruan nga facebook se cilat rrugë do të bllokohen edhe pse nuk i tregon të gjitha. Bashkia e Tiranës këshillon qytetarët e saj që...
 • Tritol makinës së drejtorit të spitalit të Pukës

  Tritol makinës së drejtorit të spitalit të Pukës

  Shkatërrohet me eksploziv makina e drejtorit të spitalit të Pukës Enver Sulejmani. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Ngjarja ndodhi shumë pranë bashkisë së qytetit, ndërsa mjeti ishte i parkuar në një garazh. Në...
 • Sekuestrohen armë dhe drogë në Vlorë (foto)

  Sekuestrohen armë dhe drogë në Vlorë (foto)

  Policia e Vlorës njoftoi mëngjesin e së mërkurës se sekuestroi armë zjarri, një sasi të konsiderueshme lëndësh narkotike “marijuanë”, arrestoi në flagrancë 3 persona dhe shpalli në kërkim 2 të tjerë. Në pranga u vunë Koçi Myrtaj, 39 vjeç, Ermal...
 • PERMBYTJET/ Shemsi Prençi: Inxhinierët, që vendosën palmat në autostradë të futen në burg!

  PERMBYTJET/ Shemsi Prençi: Inxhinierët, që vendosën palmat në autostradë të futen në burg!

  Inxhinierët që vendosën palma në anë të autostradës Tiranë-Durrës, duhet të përgjigjen në prokurori për përmbytjet, sipas kreut të Shtabit të Emergjencave Civile. I ftuar në studion e Report TV, Shemsi Prençi fajësoi inxhinierët që vendosën palmat në autostradë, duke...

RadioNacional.Al by powered by WordPress