Currently browsing: Blog

 • Çmimi i ri i energjisë elektrike, ERE publikon Sot tarifën

  Çmimi i ri i energjisë elektrike, ERE publikon Sot tarifën

  Enti Rregullator i Energjisë Elektrike do të vendosë të premten mbi rritjen e çmimit. Burime  theksuan se Enti do të vendosë që çmimi i energjisë të rritet në 10.2 lekë për kilovat, pa llogaritur këtu TVSH-në, çka automatikisht çmimi do...
 • Një ditë pas pajtimit, politika “shmang” politikën, uron Krishtlindjet

  Një ditë pas pajtimit, politika “shmang” politikën, uron Krishtlindjet

  Një ditë pas pajtimit në Kuvend, politika ka përcjellë vetëm mesazhe urimi për Krishtlindje, duke mënjanuar çdo deklaratë tjetër. Urimi për më shumë begati, e dashuri, kanë bashkuar Presidentin e Republikës Bujar Nishani, kreun e Kuvendit Ilir Meta dhe kryedemokratin...
 • Soni Malaj, Vjen Me “Tulipani I Bardhë”

  Soni Malaj, Vjen Me “Tulipani I Bardhë”

  Këngëtarja Soni Malaj në prag të festave të fundviti ka vendosur ti shpërblejë fansat e saj me një baladë. Kënga është finalizuar dhe pritet të publikohet edhe me klip. Titulli i këngës është “Tulipani i bardhë”, tekstin e së cilës...
 • Nexhati Thotë: “Unë Jam Burrë!”

  Nexhati Thotë: “Unë Jam Burrë!”

  Këtë fundvit, si gjithmonë, Remzia me Nexhatin kanë vendosur para adhuruesve të sjellin projekte tepër voluminoze. Pas suksesit të këngëve solo, “Do t’mallkoj” dhe “U bo çka u bo”, ata vijnë me një projekt të përbashkët të titulluar “Unë jam...
 • Tiranë, hyjnë t’i vjedhin shtëpinë, i zoti vret 2 grabitësit. Ndodhi në Selitë

  Tiranë, hyjnë t’i vjedhin shtëpinë, i zoti vret 2 grabitësit. Ndodhi në Selitë

  Tirane– Pronari i një banese vret dy grabitës. Ngjarja është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm pranë nënstacionit të Selitës në kryeqytet. Në orën 08: 45 minuta vrasja është raportuar në komisariatin nr 2. Burime të policisë...
 • Kamëz, plumb në kokë 50-vjeçarit para shtëpisë së tij

  Kamëz, plumb në kokë 50-vjeçarit para shtëpisë së tij

  Një 50 vjeçar është qëlluar me plumb në kokë para shtëpisë së tij në Kamëz. Mësohet se viktima e moshës 50 vjeç, i identifikuar si Qerim Kaçi humbi jetën rrugës për në spital. Nuk ka shumë të dhëna për vrasjen...
 • Lumi B E Pëlqen Xhemilen?

  Lumi B E Pëlqen Xhemilen?

  Është bërë hit në internet kënga “Qyqan” nga Xhemilja, një verzion i dobët i “Kuksvica”, kënduar shumë kohë më parë nga Ceca. Me Xhemilen dhe “Qyqanin” e saj është marrë edhe Lumi B nga rep grupi “Kaos”. Ai, e ka...
 • Labi Për Kryeministër?

  Labi Për Kryeministër?

  Labinot Tahiri-Labi, është këngëtar i preferuar prej kohësh. Ai, vitet e fundit është regjistruar në një kolegj privat ku ka studiuar për “Shkenca Politike”. Dhe, Labi e ka marrë shumë seriozisht politiken. Këngëtari ede pa u lëshuar në ujërat e...
 • Zaimina Single Apo…

  Zaimina Single Apo…

  Këngëtarja Zaimina Vasjari ndonëse nuk ka sjellur ndonjë projekt të ri muzikor ajo është angazhuar me pjesmarrjen e saj në spektaklin “Dance with Me’. Jo shumë herë Zaimina është prononcuar për jetën e saj private. Por së fundmi ka postuar...
 • Zanfina Ismaili, Së Shpejti Me Këngë Të Re

  Zanfina Ismaili, Së Shpejti Me Këngë Të Re

  Këngëtarja Zanfina Ismaili nëpërmjet rrjeteve të saj social ka paralajmëruar se është në pregaditje të këngës së saj më të re të cilën do ta sjellë shumë shpejt në treg, ndërsa nuk ka pohuar që do të vijë edhe me...

RadioNacional.Al by powered by WordPress