Currently browsing: Blog

 • Konflikt pronësie, Lushnje, arrestohet kryekomunari dhunoi një qytetar

  Konflikt pronësie, Lushnje, arrestohet kryekomunari dhunoi një qytetar

  Kryetari i komunës së Ballagatit në Lushnje Sherbet Sharka është arrestuar pasi akuzohet për plagosjen e një qytetari. Sipas policisë mes Sherbet Sharkës dhe Ramiz Hasallës për shkak të një konflikti pronësie. Hasalla ka kërkuar disa herë takime me kryekomunarin...
 • Pse njerzit duhe te votojne për Xhelal Mziun për kryetar të Bashkisë Kamëz

  Pse njerzit duhe te votojne për Xhelal Mziun për kryetar të Bashkisë Kamëz

  Në drejtimin e Bashkisë Kamëz nga Xhelal Mziu u miratua plani urbanistik i qytetit, u asfaltuan mbi 140 km rrugë, u ndërtuan ujësjellës e kanalizime, 18 shkolla dhe kopshte me standarde evropiane, u ndërtua Pallati modern i Kulturës, stadiumi i...
 • Digjet vetura e Shpat Kasapit?

  Digjet vetura e Shpat Kasapit?

  Në këto momente, një veturë e cila besohet se i përket këngëtarit Shpat Kasapi, është kapluar nga flakët në lagjen “Veri” të Shkupit. Ende nuk janë të ditura shkaqet e zjarrit, si dhe nëse ka pasur të lënduar nga kjo...
 • Mesazhi kërcënues ndaj kandidatit në Pogradec: Hiq dorë ose pas 3 ditësh të zhduket një familjar

  Mesazhi kërcënues ndaj kandidatit në Pogradec: Hiq dorë ose pas 3 ditësh të zhduket një familjar

  Pak orë pasi nga selia blu, Edi Paloka denoncoi kërcënimin që i është dërguar me sms kandidatit të opozitës në Bashkinë Pogradec, radionacional.al sjell sms e derguar kandidatit te PD-se “Hiq dorë brenda tre ditësh duke shpikur ndonjë arsye për...
 • Fotografia e fundit e Isa Boletinit para se të vritej

  Fotografia e fundit e Isa Boletinit para se të vritej

  Kjo është një fotografi e rrallë dhe mbase e fundit e heroit të kombit, Isa Boletini, e bërë në shkurt të vitit 1916. Ai është fotografuar së bashku me publicistin austriak, i cili kishte qenë edhe mik i shqiptareve, Leo...
 • Skandali i ilaçeve prek kupolën e Fondit të Sigurimeve

  Skandali i ilaçeve prek kupolën e Fondit të Sigurimeve

  Një raport i Njësisë së Kontrollit të Brendshëm dhe Antikorrupsionit në Kryeministri tregon se hetimi i prokurorisë për skemën e abuzimit të ilaçeve është vetëm maja e ajsbergut dhe vlera e dëmit është të paktën tre herë më e lartë....
 • Rama urdhëron largimin e Tom Doshit nga fushata e PS në Vaun e Dejës

  Rama urdhëron largimin e Tom Doshit nga fushata e PS në Vaun e Dejës

  Deputeti Tom Doshi është parë disa herë në takimet elektorale të kandidatit të majtë për Vaun e Dejës, Gjokë Lleshi. Ai u ka bërë thirrje banorëve që t’i japin votën Lleshit, por në çdo fjalë të mbajtur ka kritikuar ashpër...
 • Alternativat Reale Nga Flamur Buçpapaj

  Alternativat Reale Nga Flamur Buçpapaj

  Ne morine alternativave qe sot thuhen per fushaten elektorale te zgjedhjeve lokale shume prej tyre ngjasojne si politike dhe alternative jo bindese se sa rreale . Ne çkuptim them une alternative, ne ajer Sepse e gjith opinion publik shqiptar dhe...
 • Vijon eksodi/ Rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani

  Vijon eksodi/ Rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani

  Numri i azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani ka pësuar sërish rritje. Shifrat zyrtare të ministrisë së Brendshme të Gjermanisë tregojnë se 4992 shqiptarë aplikuan në muajin maj për të përfituar azil. Në muajin prill 4 794 qytetarë shqiptarë kërkuan azil në...
 • Vlersim dhe mirnjohje per Z. Flamur Bucpapaj ne Ulqin

  Vlersim dhe mirnjohje per Z. Flamur Bucpapaj ne Ulqin

  Dje pasdite Presidenti i Nacional Media z. Flamur Bucpapaj beri nje vizte ne qytetin e Ulqinit dhe ne fshatin Brat ku ishte i ftuar nga Kryetari Komunes dhe nga prifti i zones Don. Gabriele me rastin e festes se Shen...

RadioNacional.Al by powered by WordPress