Armando-Prenga
Sali Berisha zbulon emrin e vërtetë të deputetit Prenga. Sipas tij, emri i Prengës nuk është Armando, por Edmond. Dhe këtë ish kryeministrit thuhet se ia ka komunikuar qytetari Dixhital, i cili ka qenë bashkëmoshatar me deputetin e sotëm, përmes një postimi. Berishësi I është thënë gjithashtu se “ai ne Itali eshte marre me prostitucion, trafik narkotikesh dhe vjedhje banesash dhe eshte i denuar, dhe se emri i tij i vertet nuk eshte Armando por Edmond Prenga”.
“Mirmbrema Dr.Berisha

Degjova sonte ne media qe Armando Prenga me nje leter sigurisht te shkruar nga mentori i tij Edi Rama njofton se po vetpezullon veten gjersa te laje duart e pilatit me gjykatesit e Edi Rames.

Me kete rast ju bej me dije qe ky kriminel qe qelloi vellezerit Cali, njerin tek pragu i shtepise se tij dhe vellain tjeter te tij brenda ne komisariatin e Laçit, flitet se i ka paguar direkt Edi Rames 2 milion euro per ta nxjerre nga burgu.

Ju lutem mos i besoni letres se tij, pasi ky person qe deklarohet qe nuk ka probleme as ceshtje penale ne asnje vend te Europes, ju garantoj qe e njof qe ne moshe te re dhe qe ky kerkohet nga drejtesia italiane, per shfrytzim prostitucioni dhe vjedhje me dhune vilash ne zonen e Trevizo, Venecia, Milano, Breshja.

Ky person bashke me kryetarin e bashkise se Lacit Artur Bardhin dhe vellain e tij Arben Prengen, jane marre me prostitucjon nga viti 1994 deri ne 97/98 pervec kesaj me vjedhje banesash dhe eshte ndaluar nga policia italiane dhe eshte debuar me ekspulsjon nga Italia.

Pastaj ka bere ndryshimin e emrit nga EDMOND ne ARMANDO…Dhe nga kjo nuk rezulton me precedente penale ne Itali. Po ta kerkojn me emrin Edmond Prenga sic e ka patur atehere ndryshojn gjerat.

Ndryshe del i paster se nuk rezulton me emrin ARMANDO.

Bejani shefit te tij kete pytje. Pse e ka nderruar emrin ai??Gjithe Laci e njef per “Mondi”. Edmond Prenga…Dua tju lutem te ngelem anonim. me respekt..”Lacjani.””