basha-1_0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sonte, i ka dhënë përgjigje për herë të parë dilemës se sa deputet do të fitojë PD në zgjedhjet e 25 qershorit. Këtë deklaratë Basha e bëri në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa po i jepte përgjigje njësër pyetjeve mbi aktualitetin politik, social dhe ekonomik në vend.

Ai tha se pavarësisht vendimeve të vështira që i është dashur të marrë, ndërsa shtori se kjo është një listë nga ku do dalin fitues 75-77 prej tyre. Kreu i PD-së tha se kjo është lista fituese e deputetëve, por që nuk është e gjitha ekipi i tij.