Vijon rritja e numrit të të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 67 raste të reja.

Numrin me te larte e ka kruja me 18 raste dhe 16 te prekur ne Tirane.

Shifrat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë, si rezultat i testimeve të kryera së fundi në personat e dyshuar dhe në vijim të gjurmimit epidemiologjik i rasteve të konfirmuara më parë.

Ne Infektiv vijojne shtrimet me simpotoma te renduara.