55 raste të reja janë testuar pozitivë me Covi 19 në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Burime të Lapsit.al bëjnë me dije se momentalisht tek Spitali Infektiv janë shtruar 104 persona, ku 8 janë në reanimacion dhe 2 janë të intubuar.